Wesołych Mikołajek

Drodzy Bibliotekarze,

w dniu Mikołajek, prezentujemy krótką animację.

Mamy nadzieję, że wprawi Was w przedświąteczny  nastrój.

Tymczasem zbliżają się święta, a my co roku przygotowujemy dla Was prezent pod choinkę.

Tym razem będzie to projekt 11 plansz do teatrzyku kamishibai. Plansze będą ilustracjami bajki Andersena "Choinka". Stworzyły je, metodą wycinanki, dwie wspaniałe graficzki: Nina Iżycka i Dobrochna Tulczyńska.

Nasza opowieść jest interpretacją bajki Hansa Christiana Andersena i trochę różni się od oryginału. U Andersena choinka kończy tragicznie, wiosną spalona w ognisku. U nas choinka odradza się. W ogrodzie wyrasta nowa i na kolejne święta Bożego Narodzenia zostaje ustrojona żywa choinka.

Do każdej ilustracji będzie dołączony fragment bajki, który można wydrukować na tyle planszy.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony, ponieważ tydzień przed świętami udostępnimy plansze z ilustracjami do pobrania. Wykorzystajcie je dowolnie - drukujcie jako kamishibai, umieszczajcie na swojej stronie internetowej lub wykorzystajcie w lekcji bibliotecznej.