Czytelnia

strona: 12

Oswajanie bestii - telefony w szkole.

Przez socjologów pokolenie współczesnych nastolatków jest nazwane „pokoleniem Z”. Świat bez internetu i nowych technologii jest dla nich abstrakcją. Są nazywani też „cyfrowymi tubylcami” lub pokoleniem C (ang. Conected – podłączeni).
czytaj więcej »

Zabójstwo w bibliotece

Czy to idealne miejsce na morderstwo? Zastanawiało się nad tym kilku autorów, wśród  nich  Umberto Eco w swojej powieści "Imię róży". Wszystkie tropy morderstwa dokonanego w klasztorze opactwa benedyktynów prowadzą właśnie do tajemniczej i niezwykle obszernej biblioteki.
czytaj więcej »

Jak zabezpieczyć podręczniki? Co zrobić, żeby poprawić jakość książek wprowadzonych przez Ministerstwo

Darmowe podręczniki, według Ministerstwa Edukacji Narodowej, mają przetrwać przez 3 lata. Jak mówią bibliotekarze, ich jakość nie jest najlepsza. Konieczne jest więc naprawianie książek. Zobaczcie, jak zabezpieczyć podręczniki.


czytaj więcej »

Czego potrzebuje dzisiejsza biblioteka publiczna?

W wielkich miastach, małych mieścinach, a nawet w niektórych wioskach. Bibliotek publicznych jest w Polsce ponad dziewięć tysięcy. Każda instytucja odnosi pewne sukcesy i zmaga się z problemami. Sprawdzamy, czy są punkty wspólne w życiu biblioteki w różnych regionach kraju.
czytaj więcej »

Zapraszamy do Hobbitowa

Gropius podczas Nocy Muzeów 2015, odkrył magiczną bibliotekę, dzięki której pojęcie "książka" nabrało dla nas zupełnie nowego znaczenia. Zdaje się ona przeniesiona wprost z fantastycznego świata Hobbitów stworzonego przez Tolkiena. Tyle, że nawet temu zacnemu autorowi mogłoby nie starczyć wyobraźni na wymyślenie rzeczy równie niewiarygodnej.
czytaj więcej »

Kawa w bibliotece? Na świecie standard, w Polsce wyjątek

Wi-fi, kawa i wygodne sofy pojawiają w bibliotekach Europy Zachodniej.
Czy możemy liczyć na podobne udogodnienia w naszym kraju?
czytaj więcej »

Zobacz wesoły, krótki film promujący biblioteki. hop! do biblioteki

Zarówno dorośli, jak i ci najmłodsi do biblioteki przychodzą często.
A czym przyciągnąć do biblioteki nastolatka?

GROPIUS hop! biblioteka prezentuje wesoły filmik, który promuje biblioteki i stara się zachęcić tych najmniej, wydaje się, zainteresowanych książką.

Jesteśmy ciekawi w jaki sposób Państwo przekonujecie młodzież do odwiedzania swoich placówek?
czytaj więcej »

Czas odpocząć Panie i Panowie!

Są wakacje. Dajmy się ponieść fantazji. Odpłyńmy wyobraźnią w dalekie krainy dramatu, sensacji, albo prozy kobiecej. Do tego dodajmy nadmorski klimat, plażę i sopockie molo, pyszną kawę lub kolorowy koktajl w zmrożonej szklance... W czytelni nad morzem brakuje już tylko... Ciebie.
czytaj więcej »

GROPIUS hop! biblioteka - to nasza nowa strona internetowa.

Jesteśmy na rynku ponad 20 lat… wiedza i doświadczenie jest naszym atutem.
czytaj więcej »

strona: 12