Czytelnia

strona: 12

Promocja bibliotek wcale nie musi być droga! Róbcie filmy

Niedawno informowaliśmy Państwa o tym, w jaki sposób zmienić wnętrze biblioteki, aby było bardziej przyjazne czytelnikom. Tym razem chcielibyśmy jednak zachęcić do poświęcenia kilku chwil na obejrzenie filmików promujących czytelnictwo, stworzonych przez bardzo młodych ludzi. Produkcja wideo to bardzo tania możliwość wykorzystania nowych technologii do promocji Państwa instytucji. Znajdziecie też kilka porad, ułatwiających tworzenie krótkich filmów.
czytaj więcej »

Modernizacja szkolnej biblioteki

Jest pierwszy dzień roku szkolnego. Mijam grupę galowo ubranych dzieciaków. W powietrzu jeszcze czuć wakacyjne rozluźnienie, a ja idę zupełnie pod prąd i zaraz wejdę do szkoły, a konkretnie do Zespołu Szkół nr 55 imienia gen. Stanisława Maczka na warszawskim Żoliborzu.
czytaj więcej »

Oswajanie bestii - telefony w szkole.

Przez socjologów pokolenie współczesnych nastolatków jest nazwane „pokoleniem Z”. Świat bez internetu i nowych technologii jest dla nich abstrakcją. Są nazywani też „cyfrowymi tubylcami” lub pokoleniem C (ang. Conected – podłączeni).
czytaj więcej »

Zabójstwo w bibliotece

Czy to idealne miejsce na morderstwo? Zastanawiało się nad tym kilku autorów, wśród  nich  Umberto Eco w swojej powieści "Imię róży". Wszystkie tropy morderstwa dokonanego w klasztorze opactwa benedyktynów prowadzą właśnie do tajemniczej i niezwykle obszernej biblioteki.
czytaj więcej »

Jak zabezpieczyć podręczniki? Co zrobić, żeby poprawić jakość książek wprowadzonych przez Ministerstwo

Darmowe podręczniki, według Ministerstwa Edukacji Narodowej, mają przetrwać przez 3 lata. Jak mówią bibliotekarze, ich jakość nie jest najlepsza. Konieczne jest więc naprawianie książek. Zobaczcie, jak zabezpieczyć podręczniki.


czytaj więcej »

Czego potrzebuje dzisiejsza biblioteka publiczna?

W wielkich miastach, małych mieścinach, a nawet w niektórych wioskach. Bibliotek publicznych jest w Polsce ponad dziewięć tysięcy. Każda instytucja odnosi pewne sukcesy i zmaga się z problemami. Sprawdzamy, czy są punkty wspólne w życiu biblioteki w różnych regionach kraju.
czytaj więcej »

Zapraszamy do Hobbitowa

Gropius podczas Nocy Muzeów 2015, odkrył magiczną bibliotekę, dzięki której pojęcie "książka" nabrało dla nas zupełnie nowego znaczenia. Zdaje się ona przeniesiona wprost z fantastycznego świata Hobbitów stworzonego przez Tolkiena. Tyle, że nawet temu zacnemu autorowi mogłoby nie starczyć wyobraźni na wymyślenie rzeczy równie niewiarygodnej.
czytaj więcej »

Kawa w bibliotece? Na świecie standard, w Polsce wyjątek

Wi-fi, kawa i wygodne sofy pojawiają w bibliotekach Europy Zachodniej.
Czy możemy liczyć na podobne udogodnienia w naszym kraju?
czytaj więcej »

Stopa słonia - podest biblioteczny

Szukasz stabilnego podestu, który jednocześnie łatwo przestawić? Potrzebujesz bezpiecznego, a równocześnie mobilnego taboretu? Koniecznie zobacz nasz filmik prezentujący dokładnie to, czego potrzebujesz, stopę słonia! Nasz podest jest zarówno stabilny i bezpieczny, dzięki antypoślizgowej gumie, a także łatwo go przesunąć, dzięki wbudowanym, samochowającym się kółkom.
czytaj więcej »

Zobacz wesoły, krótki film promujący biblioteki. hop! do biblioteki

Zarówno dorośli, jak i ci najmłodsi do biblioteki przychodzą często.
A czym przyciągnąć do biblioteki nastolatka?

GROPIUS hop! biblioteka prezentuje wesoły filmik, który promuje biblioteki i stara się zachęcić tych najmniej, wydaje się, zainteresowanych książką.

Jesteśmy ciekawi w jaki sposób Państwo przekonujecie młodzież do odwiedzania swoich placówek?
czytaj więcej »

strona: 12